New 2026 Gulf Stream RV Trailmaster Supreme Series 323TBR Travel Trailer
NO HIDDEN FEES! - PDI & Walkthrough INCLUDED!
Gulf Stream Trailmaster Supreme Series travel trailer 323TBR highlights:
- Three Bunks
- Double Slides
- Front Private Bedroom
- Sofa
- Three Burner Range
- Shower Skylight
Don't head to the campground without this dual entry travel trailer in tow! Once you arrive, set up the power awning with LED lights, then make lunch on the standard outside kitchen. The kids can start unpacking their things in the rear private bunkhouse, and you can grab the camp chairs from the pass-through storage. Inside, you'll find a U-shaped dinette and sofa within the large slide out, a full bath with its own exterior entry door, plus a front private bedroom with a queen bed. Start camping today in this travel trailer for eight!
Each Trailmaster Supreme Series travel trailer by Gulf Stream is constructed with a truss-style crowned roof system, a powder-coated steel I-beam frame, and a uni-body construction for strength and resiliency. The tank monitor panel provides easy access to your trailers functions, and the electric hitch jack is sure to come in handy when it comes time to head home. You will stay comfortable year around with a ducted 13,500 BTU roof A/C and a gas furnace with insulated in-floor heat ducts. These budget-minded models also feature larger slide windows that will provide great outdoor views, extensive storage space throughout for all your belongings, upgraded graphics and valances, plus many more comforts.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $17,415
Sale Price: $39,995
Stock# 1791
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 980 lbs |
| Dry Weight | 8050 lbs |
| Cargo Capacity | 1730 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Electric w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1NL1G3729T1176899 |
Trailmaster Supreme Series 323TBR Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


