New 2026 Gulf Stream RV Gulf Breeze SVT Series 21QBS Travel Trailer
2026 21QBS Features and Options
Congratulations! You've discovered the strength, quality, appearance, and weight-saving benefits of our vacuum-bonded, laminated wall travel trailers. Choose from 10 floor plans from 24 ft. to 35 ft in length, weighing 3,500 lbs. to 6,500 lbs., all offering unmatched rigidity and light weight, using heat-resistant adhesives, tubular aluminum frames, rigid polyfoam insulation, and structural layers of substrates and fiberglass.
What Our Customers Are Saying
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Price:
$36,348
You Save: $10,350
Sale Price: $25,998
You Save: $10,350
Sale Price: $25,998
Delightful Days RV
Location: Walton, KY
Stock# N069603
Location: Walton, KY
Stock# N069603
Interior Color: Doe
Stock# N069603
Interior Color: Doe
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 21QBS Specifications
| Sleeps | 2 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Interior Color | Doe |
| Hitch Weight | 440 lbs |
| Dry Weight | 3567 lbs |
| Cargo Capacity | 2473 lbs |
| Fresh Water Capacity | 47 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Furnace BTU | 19000 btu |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | 12V Electric |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 100 watts |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

