New 2026 Gulf Stream RV Conquest 391DBH Travel Trailer
2026 391DBH Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Price:
$54,494
You Save: $15,094
Sale Price: $39,400
You Save: $15,094
Sale Price: $39,400
CampInc
Location: McAlester, OK
Stock# 1757
Location: McAlester, OK
Stock# 1757
Stock# 1757
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 391DBH Specifications
| Sleeps | 10 |
| Slides | 1 |
| Length | 40 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 7 ft 6 in |
| Hitch Weight | 1350 lbs |
| GVWR | 11750 lbs |
| Dry Weight | 8940 lbs |
| Cargo Capacity | 2810 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 68 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 4 |
| Available Beds | 1 |
| Cooktop Burners | 4 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | Power |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 1NL1G4126T1176549 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


