New 2026 Grand Design Reflection 150 Series 298BH Fifth Wheel
private bedroom; u shaped dinette; outdoor griddle
View all Reflection 150 Series Floorplans
2026 298BH Features and Options
What Our Customers Are Saying
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Price:
$83,414
You Save: $17,419
Sale Price: $65,995
You Save: $17,419
Sale Price: $65,995
Campers Inn
Location: Tampa, FL
Stock# 110742
Location: Tampa, FL
Stock# 110742
Interior Color: COLLINS
Stock# 110742
Interior Color: COLLINS
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 298BH Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Interior Color | COLLINS |
| Hitch Weight | 1450 lbs |
| GVWR | 10995 lbs |
| Dry Weight | 9050 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST225/75R15LRE |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 40" LED HDTV |
| Awning Info | 21' One Touch Electric w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 573FR3625T3355316 |
For more information
Contact Us
Reflection 150 Series 298BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


