New 2026 Grand Design Reflection 150 Series 298BH Fifth Wheel
The Reflection 298BH is a luxury fifth-wheel ideal for both long-term travel and weekend getaways!
View all Reflection 150 Series Floorplans
2026 298BH Features and Options
What Our Customers Are Saying
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Price:
$82,356
You Save: $16,361
Sale Price: $65,995
You Save: $16,361
Sale Price: $65,995
Campers Inn
Location: Merrimack NH
Stock# 105379
Location: Merrimack NH
Stock# 105379
Interior Color: COLLINS
Stock# 105379
Interior Color: COLLINS
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 298BH Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 34 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Interior Color | COLLINS |
| Hitch Weight | 1450 lbs |
| GVWR | 10995 lbs |
| Dry Weight | 9050 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST225/75R15LRE |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 40" LED HDTV |
| Awning Info | 21' One Touch Electric w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 573FR3625T3354084 |
For more information
Contact Us
Reflection 150 Series 298BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


