New 2026 Grand Design Reflection 100 Series 32BH Fifth Wheel
Our Price is Lower Than This! Grand Design does not allow us to display it, but we can text it to you instantly. Click for pricing details! Features include: Spacious Rear Bunkhouse | On-Demand Water Heater | Pantry
View all Reflection 100 Series Floorplans
2026 32BH Features and Options
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Price:
$76,875
You Save: $21,886
Sale Price: $54,989
You Save: $21,886
Sale Price: $54,989
Campers Inn
Location: Madison AL
Stock# 114539
Location: Madison AL
Stock# 114539
Interior Color: COLLINS
Stock# 114539
Interior Color: COLLINS
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 32BH Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 10 in |
| Ext Width | 11 ft 1 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Interior Color | COLLINS |
| Hitch Weight | 1522 lbs |
| GVWR | 11995 lbs |
| Dry Weight | 9468 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST225/75R15 LRE |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 40" High-Definition LED TV |
| Awning Info | 19' One Touch Electric LED |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 573FR3724T3355936 |
For more information
Contact Us
Reflection 100 Series 32BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


