New 2026 Grand Design Momentum G-Class 350G Toy Hauler Fifth Wheel
14' 6" Separate Garage; Theatre Seating; Fireplace
View all Momentum G-Class Floorplans
2026 350G Features and Options
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Price:
$135,765
You Save: $37,776
Sale Price: $97,989
You Save: $37,776
Sale Price: $97,989
Campers Inn
Location: Tampa, FL
Stock# 21172352
Location: Tampa, FL
Stock# 21172352
Stock# 21172352
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 350G Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Int Height | 8 ft 7 in |
| Hitch Weight | 2600 lbs |
| GVWR | 18000 lbs |
| Dry Weight | 13400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 98 gals |
| Grey Water Capacity | 52 gals |
| Black Water Capacity | 104 gals |
| Tire Size | 17.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Stainless Steel |
| Refrigerator Size | 15 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 8000 lbs |
| Garage Size | 14 ft 6 in |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR LED 40" Smart TV |
| Awning Info | 18' w/LED Accent Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 573FM4229TBB04267 |
For more information
Contact Us
Momentum G-Class 350G Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


