New 2026 Grand Design Momentum G-Class 325G Toy Hauler Fifth Wheel
Private bedroom; Euro chars; toy hauler
View all Momentum G-Class Floorplans
2026 325G Features and Options
What Our Customers Are Saying
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Price:
$127,033
You Save: $19,438
Sale Price: $107,595
You Save: $19,438
Sale Price: $107,595
Campers Inn
Location: Tampa, FL
Stock# 110709
Location: Tampa, FL
Stock# 110709
Interior Color: ARTISAN
Stock# 110709
Interior Color: ARTISAN
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 325G Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Int Height | 8 ft 7 in |
| Interior Color | ARTISAN |
| Hitch Weight | 2638 lbs |
| GVWR | 18000 lbs |
| Dry Weight | 12603 lbs |
| Fresh Water Capacity | 140 gals |
| Grey Water Capacity | 104 gals |
| Black Water Capacity | 52 gals |
| Tire Size | 17.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 60 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Stainless Steel |
| Refrigerator Size | 15 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 8000 lbs |
| Garage Size | 15 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR LED Smart TV |
| Awning Info | 14' and 16' w/LED Accent Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 573FM3721TBB05092 |
For more information
Contact Us
Momentum G-Class 325G Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Front Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


