New 2026 Forest River RV Wildwood Grand Lodge 40FKP Destination Trailer
BRAND NEW FLOOR PLAN!!!!
2026 40FKP Features and Options
Call for details!
What Our Customers Are Saying
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Price:
$94,924
You Save: $36,925
Sale Price: $57,999
You Save: $36,925
Sale Price: $57,999
Thrills RV
Location: Columbia City, IN
Stock# FTC40FKP
Location: Columbia City, IN
Stock# FTC40FKP
Stock# FTC40FKP
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 40FKP Specifications
| Sleeps | 10 |
| Slides | 2 |
| Length | 43 ft 3 in |
| Ext Width | 101 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 1585 lbs |
| Dry Weight | 12269 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Number Of Bunks | 4 |
| VIN | 4X4TWDS20TM065553 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


