New 2026 Forest River RV Wildwood FSX 270RTKX Toy Hauler Travel Trailer
- NO DEALER FEES -- PREP AND FREIGHT INCLUDED
Forest River Wildwood FSX MAX platinum toy hauler 270RTKX highlights:
- Bedroom Walk-In Closet
- Two Sofa Sleepers
- Carpet Free
- Custom King Bed
- Smooth Fiberglass Exterior
Take your adventures to the max in this MAX toy hauler with more space and features! Unload your dirt bikes from the 14' garage, then convert this space to the 1,500 lb. capacity patio. This model includes two sofa sleepers with a table to dine and let guests sleep over. A full kitchen with a three-burner cooktop, convection microwave and 12V refrigerator will let you make meals each day. After dinner is cleaned up, head to the front private bedroom for a great night's rest and plan to do it all over again tomorrow!
The Forest River Wildwood FSX travel trailers and toy hauler travel trailers are ultra comfortable and lightweight, perfect for first time or seasoned campers alike! You will love how easy it will be to relax with residential features that will make your space feel just like home, and the durable construction means you can enjoy your RV for years to come. There are a wide variety of floorplans to choose from, including couple's trailers, bunk models, and toy haulers, all with full bath and kitchen amenities and plenty of storage for all your gear!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $14,550
Sale Price: $41,995
Stock# 103577
Exterior Color: CRESCENT
Interior Color: CRESCENT
| Sleeps | 4 |
| Length | 32 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Interior Color | CRESCENT |
| Exterior Color | CRESCENT |
| Hitch Weight | 1050 lbs |
| Dry Weight | 6198 lbs |
| Cargo Capacity | 3652 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Custom King |
| Refrigerator Type | Extra Large Black Glass 12V |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 14 ft |
| LP Tank Capacity | 20 lbs. |
| Water Heater Type | On Demand |
| Awning Info | 18' Power with adjustable legs and LED light strip |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4X4TWDC29TY103577 |
Wildwood FSX 270RTKX Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


