New 2026 Forest River RV Wildwood FSX 260RTKX Toy Hauler Travel Trailer
Forest River Wildwood FSX MAX platinum toy hauler 260RTKX highlights:
- 1,500 Lb. Tie-Downs
- Front Private Bedroom
- Walk-Thru Bath
- Carpet-Free
- 3,000 Lb. Capacity Ramp Door
- Smooth Fiberglass Exterior
This toy hauler is packed to the Max with standard features and comforts. Once you unload your toys from the garage with a total of 13' 4" cargo space, you can enjoy lunch at the sofa/sleepers with a table. The kitchen includes a 12V refrigerator, three-burner cooktop and convection microwave. Head through the bath to enjoy the front master bedroom with a custom king bed and dual wardrobes for your clothes!
The Forest River Wildwood FSX travel trailers and toy hauler travel trailers are ultra comfortable and lightweight, perfect for first time or seasoned campers alike! You will love how easy it will be to relax with residential features that will make your space feel just like home, and the durable construction means you can enjoy your RV for years to come. There are a wide variety of floorplans to choose from, including couple's trailers, bunk models, and toy haulers, all with full bath and kitchen amenities and plenty of storage for all your gear!
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $23,250
Sale Price: $33,900
Stock# TY104638
Interior Color: CRESCENT
| Sleeps | 4 |
| Length | 28 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Interior Color | CRESCENT |
| Hitch Weight | 985 lbs |
| Dry Weight | 5843 lbs |
| Cargo Capacity | 3942 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Custom King |
| Refrigerator Type | Extra Large Black Glass 12V |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 13 ft 4 in |
| LP Tank Capacity | 20 lbs. |
| Water Heater Type | On Demand |
| Awning Info | 15' Power with adjustable legs and LED light strip |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 4X4TWDB26TY104638 |
Wildwood FSX 260RTKX Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


