New 2026 Forest River RV Wildwood FSX 177ICE Travel Trailer
View all Wildwood FSX Floorplans
2026 177ICE Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Price:
$41,900
You Save: $2,000
Sale Price: $39,900
You Save: $2,000
Sale Price: $39,900
Country Trailer Sales
Location: Conception Bay South, NL
Stock# 6039
Location: Conception Bay South, NL
Stock# 6039
Stock# 6039
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 177ICE Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 10 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| Dry Weight | 4225 lbs |
| Cargo Capacity | 1500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Electrical Service | 30 amp |
For more information
Contact Us
Wildwood FSX 177ICE Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bath Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

