New 2026 Forest River RV Wildwood FSX 135ICE Travel Trailer
This Unit Includes $11,307.10 in Upgrade Options. Take your travel dreams anywhere with the 2026 Forest River Wildwood FSX 135ICE, a lightweight, easy-tow travel trailer designed for comfort.
View all Wildwood FSX Floorplans
2026 135ICE Features and Options
INVENTORY IMAGES MAY BE SHOWN. COLORS AND SPECS MAY VARY. CALL FOR DETAILS.
What Our Customers Are Saying
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Price:
$27,248
You Save: $13,253
Sale Price: $13,995
You Save: $13,253
Sale Price: $13,995
Campers Inn
Location: Phoenix, AZ
Stock# 109513
Location: Phoenix, AZ
Stock# 109513
Interior Color: CRESCENT
Stock# 109513
Interior Color: CRESCENT
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 135ICE Specifications
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 16 ft |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | CRESCENT |
| Hitch Weight | 385 lbs |
| Dry Weight | 2494 lbs |
| Cargo Capacity | 1391 lbs |
| Fresh Water Capacity | 41 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Custom King |
| Refrigerator Type | Extra Large Black Glass 12V |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 36" x 24" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power w/Adjustable Legs & LED Light Strip |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5ZT2WDCC7TG206110 |
For more information
Contact Us
Wildwood FSX 135ICE Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


