New 2026 Forest River RV Wildwood 27RK Travel Trailer
Rear Kitchen / Versa Lounge & Desk/ Out Door Kitchen / 200 Watt Roof Solar/ TWO AC!!
View all Wildwood Floorplans
2026 27RK Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 WILDWOOD 27RK
- CRESCENT DÉCOR
- BEST IN CLASS VALUE PACKAGE
- SPARE TIRE & CARRIER
- 15K BTU AC DUCTED W/QUICK COOL IPO 13.5
- WASHER/DRYER PREP
- 2ND 13.5K BTU AIR CONDITIONER W/50 AMP
- SERVICE
- 200W SOLAR PANEL W/30 AMP CONTROLLER
- EDGE PROGRAM DISCOUNT
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Price:
$52,748
You Save: $15,753
Sale Price: $36,995
You Save: $15,753
Sale Price: $36,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 3815
Location: Turlock, CA
Stock# 3815
Stock# 3815
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 27RK Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 955 lbs |
| Dry Weight | 6863 lbs |
| Cargo Capacity | 2892 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 54 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Custom King Versa Tilt |
| Refrigerator Type | Oversized |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 20' with 4K Blade Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 282446 |
For more information
Contact Us
Wildwood 27RK Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


