New 2026 Forest River RV Wildwood 260ICE Travel Trailer
Double-Size Bunks / Front Private Bedroom With Versa Tilt King Bed / Pull-Out Dining Table / All Power Jacks / 200 W Solar Panel
View all Wildwood Floorplans
2026 260ICE Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 WILWOOD 260ICE
- CRESCENT DÉCOR
- BEST IN CLASS VALUE PACKAGE
- SPARE TIRE & CARRIER
- 15K BTU DUCTED W/QUICK COOL IPO 13.5
- 50 AMP SERVICE W/WIRE & BRACE FOR 2ND A/C
- POWER STAB JACKS IPO QUICK DROP STAB JACKS
- 200W SOLAR PANEL W/30 AMP CONTROLLER
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Price:
$50,025
You Save: $16,030
Sale Price: $33,995
You Save: $16,030
Sale Price: $33,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 37983
Location: Turlock, CA
Stock# 37983
Stock# 37983
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 260ICE Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 895 lbs |
| Dry Weight | 6613 lbs |
| Cargo Capacity | 3082 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Custom King Versa Tilt |
| Refrigerator Type | Oversized |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | with 4K Blade Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 282281 |
For more information
Contact Us
Wildwood 260ICE Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


