New 2026 Forest River RV Wildwood 25RD Travel Trailer
2026 25RD Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Price:
$49,852
You Save: $13,857
Sale Price: $35,995
You Save: $13,857
Sale Price: $35,995
Gib's RV Superstore
Location: Coos Bay, OR
Stock# 146069
Location: Coos Bay, OR
Stock# 146069
Stock# 146069
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 25RD Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Hitch Weight | 813 lbs |
| Dry Weight | 6305 lbs |
| Cargo Capacity | 3308 lbs |
| Fresh Water Capacity | 61 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 16' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 4X4TWDA27TT146069 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


