New 2026 Forest River RV WILDCAT XL 40STORY Fifth Wheel
BRAND NEW FLOORPLAN! COME SEE ME!!!!
2026 40STORY Features and Options
NEW FLOORPLAN! Call for details.
What Our Customers Are Saying
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Price:
$124,099
You Save: $41,102
Sale Price: $82,997
You Save: $41,102
Sale Price: $82,997
Ron Hoover RV & Marine Centers
Location: Amarillo
Stock# 93180
Location: Amarillo
Stock# 93180
Exterior Color: BEIGE
Interior Color: ONYX
Stock# 93180
Exterior Color: BEIGE
Interior Color: ONYX
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 40STORY Specifications
| Length | 43 ft 8 in |
| Interior Color | ONYX |
| Exterior Color | BEIGE |
| GVWR | 16200 lbs |
| Dry Weight | 13030 lbs |
| Cargo Capacity | 3111 lbs |
| Axle Count | 2 |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5ZT3WC5B9TG400060 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

