New 2026 Forest River RV Wildcat 36MB Fifth Wheel
FREIGHT, PREP, DETAIL AND WALK-THROUGH INCLUDED! ALSO, NATIONAL SHIPPING AVAILABLE!
New 2026 Forest River RV Wildcat fifth wheel 36MB highlights:
- Four Slide Outs
- Middle Bunkroom
- Kitchen Island
- Fireplace
- King Bed Slide
- Flip-Up Counter
- 50 amp
- 2 AC's
New 2026 Forest River RV Wildcat fifth wheel 36MB
MALIBU DECOR
EXPEDITION PACKAGE
AUTO-LEVEL, OVEN RANGE, MICROWAVE, FRIDGE, BACKSPLASH,
WATER TANK, TABLE & CHAIRS, ROLLER SHADES, AWNING(S),
BAGGAGE DOORS, MOTION LIGHTING, 2" RECEIVER (MOST MODELS),
KING/QUEEN SIZE BED(S), EASY CLEAN FLOORS, ENTRY DOOR & STEPS,
TINTED WINDOWS, OUTDOOR SHOWER, LP QUICK CONNECT
CLIMATE PACKAGE
VACUUM BONDED SIDEWALLS, FURNACE, TANK HEATERS, 3 A/C
SYSTEM (MOST MODELS), TANKLESS WATER HEATER, FIREPLACE, PVC
ROOF, UNDERBELLY ARMOR, 50 AMP, LP TANKS, SIDEWALLS: BLOCK
FOAM INSULATION, ROOF/FLOOR: FIBERGLASS INSULATION, PLYWOOD
FLOOR
ROOF MOUNTED 200W SOLAR PANEL
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Stock# 15766
| Sleeps | 9 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 2335 lbs |
| GVWR | 14335 lbs |
| Dry Weight | 11537 lbs |
| Cargo Capacity | 2798 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 45000 btu |
| TV Info | LR 50" TV |
| Awning Info | 11' and 19' Power |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4X4FWCM27TG005658 |
Wildcat 36MB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


