New 2026 Forest River RV Wildcat 36MB Fifth Wheel
FREIGHT, PREP, DETAIL AND WALK-THROUGH INCLUDED! ALSO, NATIONAL SHIPPING AVAILABLE!
NEW 2026 Forest River RV Wildcat fifth wheel 36MB highlights:
- Four Slide Outs
- Middle Bunkroom
- Kitchen Island
- Fireplace
- King Bed Slide
- Flip-Up Counter
Dune Interior Decor
Elevated Value Package
200 Watt Roof Mounted Solar Package
200w Panel, 30amp Charge Controller, 12v Battery
2nd 15k A/C In Bedroom
Expedition Package
4-Point Auto-Level
21" 2-in-1 Oven Range
30" OTR Microwave
16 Cu. Ft. 12V Refrigerator
Residential Backsplash
60 Gallon Fresh Water Capacity
Hi-Top Free Standing Dinette w/ 4 Chairs
Designer Roller Shades
Two Power Awnings (Most Models)
Heavy Duty Slam Latch Baggage Doors
Motion Lighting Throughout
2" Towing Receiver w/ 4-Way Plug (Most Models)
RV King/Queen Size Bed(s)
“Easy Clean” Floors
Extra Wide Entry Door & Composite Entry Steps
Flush Floor, Linoleum Galley Slide-Out
Battery Disconnect Switch
Tinted Windows
Outdoor Shower
LP Quick Connect
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Stock# 15603
| Sleeps | 9 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 2335 lbs |
| GVWR | 14335 lbs |
| Dry Weight | 11538 lbs |
| Cargo Capacity | 2797 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 11' and 19' Power |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4X4FWCM20TG005548 |
Wildcat 36MB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


