New 2026 Forest River RV Wildcat 35FL Fifth Wheel
CALL FOR PICTURES/VIDEO - WE CAN FACETIME IF YOU WANT 843-756-1072
View all Wildcat Floorplans
2026 35FL Features and Options
Brand New 2026 Forest River RV Wildcat fifth wheel 35FL highlights:
- Front Entertainment
- Four Slide Outs
- King Bed
- Hi-Top Table and Chairs
- 21" 2-In-1 Oven Range
Call for pictures/video - We can FaceTime! 843-756-1072
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Price:
$105,711
You Save: $43,712
Sale Price: $61,999
You Save: $43,712
Sale Price: $61,999
Recreation USA
Location: Longs-North Myrtle Beach, SC
Stock# 15719
Location: Longs-North Myrtle Beach, SC
Stock# 15719
Stock# 15719
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 35FL Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 2115 lbs |
| GVWR | 14115 lbs |
| Dry Weight | 11323 lbs |
| Cargo Capacity | 3407 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 45000 btu |
| TV Info | LR 50" TV |
| Awning Info | 15' Power |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4X4FWCL26TG005605 |
For more information
Contact Us
Wildcat 35FL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


