New 2026 Forest River RV Wildcat 35FL Fifth Wheel
COMING SOON! CALL NOW TO MAKE THIS CAMPER YOURS 843-756-1072
Brand New 2026 Forest River RV Wildcat fifth wheel 35FL highlights:
- Front Entertainment
- Four Slide Outs
- King Bed
- Hi-Top Table and Chairs
- 21" 2-In-1 Oven Range
WILDCAT
MALIBU DECOR
EXPEDITION PACKAGE
AUTO-LEVEL, OVEN RANGE, MICROWAVE, FRIDGE, BACKSPLASH, WATER TANK, TABLE & CHAIRS, ROLLER SHADES, AWNING(S), BAGGAGE DOORS, MOTION LIGHTING, 2" RECEIVER (MOST MODELS), KING/QUEEN SIZE BED(S), EASY CLEAN FLOORS, ENTRY DOOR & STEPS, TINTED WINDOWS, OUTDOOR SHOWER, LP QUICK CONNECT CLIMATE PACKAGE
VACUUM BONDED SIDEWALLS, FURNACE, TANK HEATERS, 3 A/C SYSTEM (MOST MODELS), TANKLESS WATER HEATER, FIREPLACE, PVC ROOF, UNDERBELLY ARMOR, 50 AMP, LP TANKS, SIDEWALLS: BLOCK FOAM INSULATION, ROOF/FLOOR: FIBERGLASS INSULATION, PLYWOOD FLOOR ROOF MOUNTED 200W SOLAR PANE
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# 15671
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 2115 lbs |
| GVWR | 14115 lbs |
| Dry Weight | 10708 lbs |
| Cargo Capacity | 3407 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 45000 btu |
| TV Info | LR 50" TV |
| Awning Info | 15' Power |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4X4FWCL27TG005581 |
Wildcat 35FL Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


