New 2026 Forest River RV Wildcat 278RLX Travel Trailer
2026 278RLX Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Price:
$71,225
You Save: $18,230
Sale Price: $52,995
You Save: $18,230
Sale Price: $52,995
Gib's RV Superstore
Location: Coos Bay, OR
Stock# 019829
Location: Coos Bay, OR
Stock# 019829
Interior Color: PORCINI
Stock# 019829
Interior Color: PORCINI
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 278RLX Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Interior Color | PORCINI |
| Hitch Weight | 824 lbs |
| GVWR | 9624 lbs |
| Dry Weight | 8153 lbs |
| Cargo Capacity | 1471 lbs |
| Fresh Water Capacity | 61 gals |
| Grey Water Capacity | 108 gals |
| Black Water Capacity | 54 gals |
| VIN | 4X4TWCD29TT019829 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


