New 2026 Forest River RV Westbrook Luxury 245RKLC Travel Trailer
Unbeatable Prices! Feature packed! Best Value Products – Only Available at Campers Inn RV! Secure your Best Deal Today on these MUST SEE MONEY SAVERS! Let us Text You Current Offers!
View all Westbrook Luxury Floorplans
2026 245RKLC Features and Options
What Our Customers Are Saying
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Price:
$51,906
You Save: $19,913
Sale Price: $31,993
You Save: $19,913
Sale Price: $31,993
Campers Inn
Location: Chichester, NH
Stock# 110112
Location: Chichester, NH
Stock# 110112
Interior Color: SEPIA SUNRISE
Stock# 110112
Interior Color: SEPIA SUNRISE
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 245RKLC Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Interior Color | SEPIA SUNRISE |
| Hitch Weight | 505 lbs |
| GVWR | 7705 lbs |
| Dry Weight | 6011 lbs |
| Cargo Capacity | 1211 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST205/75R14/D |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | 12v |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Number of LP Tanks | 1 |
| VIN | 5ZT2WBPB7TB100145 |
For more information
Contact Us
Westbrook Luxury 245RKLC Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


