New 2026 Forest River RV Westbrook 27REXC Travel Trailer
Unbeatable Prices! Feature packed! Best Value Products – Only Available at Campers Inn RV! Secure your Best Deal Today on these MUST SEE MONEY SAVERS! Let us Text You Current Offers!
View all Westbrook Floorplans
2026 27REXC Features and Options
What Our Customers Are Saying
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Price:
$52,309
You Save: $15,320
Sale Price: $36,989
You Save: $15,320
Sale Price: $36,989
Campers Inn
Location: Tucson AZ
Stock# 109187
Location: Tucson AZ
Stock# 109187
Stock# 109187
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 27REXC Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 11 in |
| Tire Size | 225/75R15 |
| Available Beds | Camp King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 11' 6" LED Lit Adjustable Power |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5ZT2WBSB3TB001295 |
For more information
Contact Us
Westbrook 27REXC Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


