New 2026 Forest River RV Westbrook 26RBXC Travel Trailer
FRONT KING BEDROOM--SUPER SLIDE with SLEEPER SOFA and SLEEPER DINETTE--HIDDEN PANTRY--FIREPLACE
NEW 2026 Forest River Westbrook 26RBXC
THIS RV INCLUDES PRIORITY NATIONWIDE RV SERVICE NETWORK
Key Specs & Highlights
-
Overall Length: 28'11 with one super-slide layout
-
Dry Weight / GVWR / Cargo Capacity: 6,039lb / 7,620lb / 1,757lb
-
Hitch Weight: ~620lb
-
Fresh/Grey/Black Water Tanks: 42gal / 66gal / 34gal (grey water varies slightly by source)
-
Sleeping Accommodations: King bed (front bedroom layout) plus space for up to 6, possibly with bunk options or convertible sofa
-
AC / Water Heater: 15,000BTU roof A/C & on-demand tankless water heater
FOR MORE INFORMATION AND GREAT BUYING EXPERIENCE PLEASE STOP BY or GIVE US A CALL AT 215-822-1345 OR STOP BY AND LET US SHOW YOU ALL WE HAVE TO OFFER. CAMPERS INN OF PHILA located at 1651 BETHLEHEM PIKE (RT 309), HATFIELD, PA 19440
SALES DEPARTMENT HOURS;
MONDAY thru THURSDAY TIL 6:00 PM
FRIDAY & SATURDAY's TIL 5:00 PM
AFTER HOURS BY APPOINTMENT
CLOSED SUNDAYS
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $22,156
Sale Price: $24,997
Stock# 107469
Interior Color: SEPIA SUNRISE
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | SEPIA SUNRISE |
| Hitch Weight | 620 lbs |
| GVWR | 7620 lbs |
| Dry Weight | 5863 lbs |
| Cargo Capacity | 1757 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 66 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | Power |
| VIN | 5ZT2WBRB7TB001208 |
Westbrook 26RBXC Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


