New 2026 Forest River RV Vibe Extreme Lite 2600BH Travel Trailer
Get ready for the ultimate road trip experience with the 2026 Forest River Vibe Extreme Lite 2600BH
2026 2600BH Features and Options
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Price:
$57,471
You Save: $20,476
Sale Price: $36,995
You Save: $20,476
Sale Price: $36,995
Campers Inn
Location: Chichester, NH
Stock# 113350
Location: Chichester, NH
Stock# 113350
Stock# 113350
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 2600BH Specifications
| Sleeps | 10 |
| Slides | 1 |
| Length | 34 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 1010 lbs |
| Dry Weight | 7048 lbs |
| Cargo Capacity | 2762 lbs |
| Fresh Water Capacity | 38 gals |
| Grey Water Capacity | 68 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 40" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 31500 btu |
| TV Info | LR TV |
| Awning Info | 20' w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4X4TVBB20T4127606 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


