New 2026 Forest River RV Vibe 2600RK Travel Trailer
Custom King Bed, Five Person Dinette, Two Recliners, Panoramic Windows - Campers Inn RV of Louisville 812-282-7718
View all Vibe Floorplans
2026 2600RK Features and Options
What Our Customers Are Saying
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Price:
$61,834
You Save: $21,839
Sale Price: $39,995
You Save: $21,839
Sale Price: $39,995
Campers Inn
Location: Louisville KY
Stock# 109617
Location: Louisville KY
Stock# 109617
Interior Color: RYE - LOU
Stock# 109617
Interior Color: RYE - LOU
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 2600RK Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 34 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Interior Color | RYE - LOU |
| Hitch Weight | 875 lbs |
| Dry Weight | 6816 lbs |
| Cargo Capacity | 2737 lbs |
| Fresh Water Capacity | 38 gals |
| Grey Water Capacity | 96 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Custom King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 36" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 31500 btu |
| TV Info | LR TV |
| Awning Info | 20' w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| VIN | 4X4TVBB26T4127769 |
For more information
Contact Us
Vibe 2600RK Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


