New 2026 Forest River RV Un-Mapped 26BH Travel Trailer
Trailgate Outdoor Bar / Bunk Beds / Rear Bath
Forest River Un-Mapped travel trailer 26BH highlights:
- Front Bedroom
- Fireplace
- Outdoor Kitchen
- Exterior Awning
Options Added:
Go Discover Value Package*
RVIA Seal
Discover ultimate comfort and functionality in travel with this incredible travel trailer. The full bathroom is a practical and functional space for personal care, ensuring comfort on every journey. Double bunk beds are ideal for families or travelers seeking additional cozy sleeping options. You can cook like a Michelin-star chef with the complete kitchen that comes with a pantry, fridge, an air fryer/microwave, and a countertop extension that adds extra space for culinary prep and serving meals with ease. Further, the dreamy primary bedroom features a custom king bed with wardrobes and end tables on each side of the bed, offering storage and practical spaces for optimal comfort and accessibility.
The Forest River Un-Mapped travel trailers deliver an unparalleled travel experience thanks to their incredible features, starting with the aluminum-framed floor with block foam insulation that ensures exceptional structural integrity and thermal efficiency, along with the sealed underbelly with forced heat & radiant foil barrier that provides superior insulation and heat management, and the power tongue jack facilitates easy maneuvering and stabilization of the trailer. Plus, the 30 Amp charge controller with solar inverter prep is ready for integration with solar power systems, catering to eco-conscious travelers seeking off-grid capabilities. Inside, you will find seamless Surf-X kitchen countertops that offer a sleek, durable surface and are easy to maintain for busy travelers. Further, the blackout roller shades will add privacy and light control for restful nights and cozy daytime retreats.
A 5 year protection plan can be added to this camper for $2,950 or $30/mo*. Ask our team for details!
*Payments are based on 7.99% APR for 180/mo with no taxes included and no money down for qualified applicants. SR1 does not believe in dealer fees. We provide the most transparent pricing in the industry. You will not be charged doc, prep, or destination fees. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-224-8444.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
You Save: $18,087
Sale Price: $34,900
Stock# TB036443
Interior Color: Lost Dune
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | Lost Dune |
| GVWR | 7378 lbs |
| Dry Weight | 5840 lbs |
| Cargo Capacity | 1538 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | King |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 21' Power Awning |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
Un-Mapped 26BH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


