New 2026 Forest River RV Un-Mapped 24RK Travel Trailer
Outdoor Kitchen / Outdoor Bar / Slide Out / Dual Entry / King Bed
R-POD Un-Mapped 24RK travel trailer highlights:
- Rear Kitchen
- Theater Seating
- Front Bedroom
- Outdoor Kitchen
- Exterior Awning
Options Added:
Go Discover Value Package*
RVIA Seal
This travel trailer's functional rear kitchen boasts an air fryer/microwave that combines convenience for quick and healthy meal preparation, a shelf, overhead cabinets offering ample storage for culinary supplies and travel items, a fridge, and a pantry that delivers convenient storage for snacks and provisions. Plus, the bar 2 table creates a flexible space for casual dining and socializing, and the flip-up window enhances ventilation and brings in natural light for a bright kitchen ambiance. You can also rest a bit in the theater seating that provides comfortable, cinematic-style seating for relaxation. In the center of this RV, you will find a walk-through bathroom, adding convenience to the unit, and further, you will be mesmerized by the well-appointed front bedroom. Designed for two, this space offers a king-size bed, end tables, and a wardrobe on each side of the bed, featuring ample storage and convenient bedside spaces for comfort and organization.
The Forest River Un-Mapped travel trailers deliver an unparalleled travel experience thanks to their incredible features, starting with the aluminum-framed floor with block foam insulation that ensures exceptional structural integrity and thermal efficiency, along with the sealed underbelly with forced heat & radiant foil barrier that provides superior insulation and heat management, and the power tongue jack facilitates easy maneuvering and stabilization of the trailer. Plus, the 30 Amp charge controller with solar inverter prep is ready for integration with solar power systems, catering to eco-conscious travelers seeking off-grid capabilities. Inside, you will find seamless Surf-X kitchen countertops that offer a sleek, durable surface and are easy to maintain for busy travelers. Further, the blackout roller shades will add privacy and light control for restful nights and cozy daytime retreats.
A 5 year protection plan can be added to this camper for $2,990 or $29/mo*. Ask our team for details!
*Payments are based on 7.99% APR for 180/mo with no taxes included and no money down for qualified applicants. SR1 does not believe in dealer fees. We provide the most transparent pricing in the industry. You will not be charged doc, prep, or destination fees. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-224-8444.
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
You Save: $18,261
Sale Price: $36,900
Stock# TB036525
Interior Color: Lost Dune
| Sleeps | 2 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | Lost Dune |
| Hitch Weight | 760 lbs |
| GVWR | 7428 lbs |
| Dry Weight | 5890 lbs |
| Cargo Capacity | 1538 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | King |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 21' Power Awning |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
Un-Mapped 24RK Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


