New 2026 Forest River RV Sandstorm 2215 Toy Hauler Travel Trailer
21' GARAGE SPACE / RAMP DOOR PATIO SYSTEM / 4.5 NPS GENERATOR CALIFORNIA / 40 GALLON FUEL STATION / SOLAR SYSTEM / TV !!
View all Sandstorm Floorplans
2026 2215 Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 SANDSTORM 2215
- WESTWOOD DÉCOR
- BEST IN CLASS VALUE PACKAGE
- CLIMATE COMFORT PACKAGE
- 4.5 NPS GENERATOR CALIFORNIA COMPLIANT
- LED SMART TV LIVING ROOM
- RAMP DOOR PATIO SYSTEM
- ULTRA COLD WEATHER HEATED HOLDING TANK
- 12V PADS
- FREIGHT CHARGES
- FREIGHT SURCHARGE
- TOLLS PERMITS
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Price:
$78,582
You Save: $28,587
Sale Price: $49,995
You Save: $28,587
Sale Price: $49,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39471
Location: Turlock, CA
Stock# 39471
Stock# 39471
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 2215 Specifications
| Sleeps | 6 |
| Length | 28 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Hitch Weight | 1155 lbs |
| GVWR | 12739 lbs |
| Dry Weight | 7439 lbs |
| Cargo Capacity | 5300 lbs |
| Fresh Water Capacity | 102 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 40 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Murphy |
| Refrigerator Type | 12 |
| Refrigerator Size | 15.7 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 21 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| Awning Info | 18' With LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 012892 |
For more information
Contact Us
Sandstorm 2215 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


