New 2026 Forest River RV Sandpiper Destination Trailers 396RKLR Destination Trailer
Take Life on the Road!
2026 396RKLR Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Price:
$86,965
You Save: $23,065
Sale Price: $63,900
You Save: $23,065
Sale Price: $63,900
RV Roadway
Location: Calera, AL
Stock# CL048526
Location: Calera, AL
Stock# CL048526
Stock# CL048526
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 396RKLR Specifications
| Length | 41 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 1410 lbs |
| GVWR | 13410 lbs |
| Dry Weight | 12334 lbs |
| Cargo Capacity | 1017 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 156 gals |
| Black Water Capacity | 52 gals |
| Number of Awnings | 2 |
| Awning Info | 20' & 13' |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| VIN | 4X4TSAS26TJ048526 |
For more information
Contact Us
Sandpiper Destination Trailers 396RKLR Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


