
Location
Turlock, CA5340 Taylor Ct
Turlock, CA 95382
800-920-9970
New 2026 Forest River RV Sabre 37RVMILES Fifth Wheel
SIDE PATIO DECK / AUTO LEVELING /DOUBLE BEDROOM WITH LOFT / 2 AC / SECTIONAL SOFA WITH OTTOMAN / WITH 200W SOLAR PANEL
2026 37RVMILES Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are-
- 2026 SABRE 37RVMILES
- COFFEE & CREAM DÉCOR
- CONVENIENCE PACKAGE
- BISTRO KITCHEN PACKAGE
- ULTIMATE COMFORT PACKAGE
- JUICE PACK W/200 WATT SOLAR PANEL
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
Great Experience
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Price:
$128,945
You Save: $50,950
Sale Price: $77,995
You Save: $50,950
Sale Price: $77,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 38945
Location: Turlock, CA
Stock# 38945
Stock# 38945
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
- Share This RV
- Share
- Tweet
- Pin it
- Send to a Friend
- Copy Link
2026 37RVMILES Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 2370 lbs |
| Dry Weight | 13613 lbs |
| Cargo Capacity | 2757 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 68 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Available Beds | Camper King |
| Refrigerator Type | Residential Size |
| Number of Awnings | 2 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR Residential TV |
| Awning Info | 12' and 16' Adjustable Power with LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 117573 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
Loft Floorplans
Front Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

