New 2026 Forest River RV Rockwood Signature 8265KBS Travel Trailer
"Guaranteed, Lowest Prices in California" AUTO LEVELING / REAR BATHROOM / KING BED / THEATER SEATING / TWO AC / TWO 200W SOLAR SYSTEM & INVERTER/ THE REAL PRICE IS $54,995!!!!
View all Rockwood Signature Floorplans
2026 8265KBS Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 ROCKWOOD 8265KBS
- WHEAT OAK WOOD-STONE INTERIOR
- CAMPFIRE COMFORT PACKAGE
- 4.0 LEVELING SYSTEM
- 15K BTU 2ND ROOF A/C
- EXTRA 200W ROOF SOLAR PANEL
- EXTRA MAXXAIR VENT FAN & VENT COVER
- W/REMOTE-KITCHEN/LR
- SHIPPING COVER
- RIVA SEAL
What Our Customers Are Saying
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Price:
$69,411
You Save: $14,416
Sale Price: $54,995
You Save: $14,416
Sale Price: $54,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 38960
Location: Turlock, CA
Stock# 38960
Stock# 38960
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 8265KBS Specifications
| Sleeps | 2 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 7 in |
| Hitch Weight | 1010 lbs |
| Dry Weight | 7649 lbs |
| Cargo Capacity | 2161 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 Lbs. |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Quick Recovery Gas/Electric |
| TV Info | LR Smart TV |
| Awning Info | 22' Power w/Rain Dump and LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 910422 |
For more information
Contact Us
Rockwood Signature 8265KBS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


