New 2026 Forest River RV Rockwood Premier Hard Side Series A123RG Folding Pop-Up Camper
POP'S UP WITH THE PUSH OF A BUTTON! YES IT HAS AN A/C!! GET OFF THE GROUND!! INCLUDES POWER FRONT JACK, SPORT TIRE OPTION, MOON AWING!
2026 A123RG Features and Options
- Two Tone Fiberglass
- MAXXAIR Fan
- 12V Refrigerator w/ 125W Roof Solar Panel
- Water Filter Supplied
- 20K BTU Furnace
- Hot Water Package (N/A A101RB, A101LE)
- Hanging Storage (Where available)
- CO Detector
- 11K Under Bunk AC (N/A A101LE)
- 2-20# LP Bottles w/ Cover (1 for A101LE)
- Power Roof Lift - Only on Dormer Units but Not Yet Completed
- Aluminum Wheels
- Durable Diamond Plate Front
- Fiberglass Laminated Roof
- 12 Volt Water Pump
- Indoor Range w/Cover (Where available)
- 4 Stabilizer Jacks w/ Sand Pads
- Dexter® Torflex® Axles
- Electric Brakes
- Solar Prep On Frame
- Battery Box & Wiring
- 30 Amp Detachable Power Cord
- 25 Amp Converter
- LED Ceiling Lights
- Andover Sable Wood Interior
- Interior Floor Lights
- Raised Panel Cabinet Doors
- Positive Latches & Catches On Doors & Drawers
- Wood Drawers with Full Extension Metal Guides
- Takes 2" Ball
- Automatic Gas Regulator
- Hot Water Pkg w/ Outside Spray Port (N/A A101RB, A101LE)
- Radial Tires w/Nitrogen
- 1 1/4" Hitch Receiver
- Spare Tire
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Price:
$26,788
You Save: $4,796
Sale Price: $21,992
You Save: $4,796
Sale Price: $21,992
Trailer Hitch RV
Location: Atascadero
Stock# A123RG-A
Location: Atascadero
Stock# A123RG-A
Stock# A123RG-A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 A123RG Specifications
| Length | 16 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Hitch Weight | 310 lbs |
| Dry Weight | 2193 lbs |
| Cargo Capacity | 1117 lbs |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| AC BTU | 11000 btu |
| Awning Info | Moon Awning |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Open Length | 16 ft 5 in |
| VIN | 4X4CPR718TD324011 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


