New 2026 Forest River RV Rockwood Premier Hard Side Series A121FD Folding Pop-Up Camper
POP'S UP WITH THE PUSH OF A BUTTON! YES IT HAS AN A/C!! GET OFF THE GROUND!! INCLUDES POWER FRONT JACK, SPORT TIRE OPTION, MOON AWING!
2026 A121FD Features and Options
- Two Tone Fiberglass
- MAXXAIR Fan
- 12V Refrigerator w/ 125W Roof Solar Panel
- Water Filter Supplied
- 20K BTU Furnace
- Hot Water Package (N/A A101RB, A101LE)
- Hanging Storage (Where available)
- CO Detector
- 11K Under Bunk AC (N/A A101LE)
- 2-20# LP Bottles w/ Cover (1 for A101LE)
- Power Roof Lift - Only on Dormer Units but Not Yet Completed
- Aluminum Wheels
- Durable Diamond Plate Front
- Fiberglass Laminated Roof
- 12 Volt Water Pump
- Indoor Range w/Cover (Where available)
- 4 Stabilizer Jacks w/ Sand Pads
- Dexter® Torflex® Axles
- Electric Brakes
- Solar Prep On Frame
- Battery Box & Wiring
- 30 Amp Detachable Power Cord
- 25 Amp Converter
- LED Ceiling Lights
- Andover Sable Wood Interior
- Interior Floor Lights
- Raised Panel Cabinet Doors
- Positive Latches & Catches On Doors & Drawers
- Wood Drawers with Full Extension Metal Guides
- Takes 2" Ball
- Automatic Gas Regulator
- Hot Water Pkg w/ Outside Spray Port (N/A A101RB, A101LE)
- Radial Tires w/Nitrogen
- 1 1/4" Hitch Receiver
- Spare Tire
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Price:
$25,432
You Save: $4,440
Sale Price: $20,992
You Save: $4,440
Sale Price: $20,992
Trailer Hitch RV
Location: Atascadero
Stock# A121FD-A
Location: Atascadero
Stock# A121FD-A
Stock# A121FD-A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 A121FD Specifications
| Sleeps | 4 |
| Length | 16 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Hitch Weight | 255 lbs |
| Dry Weight | 2463 lbs |
| Cargo Capacity | 792 lbs |
| Tire Size | 13 |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | 2 |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| AC BTU | 11000 btu |
| Awning Info | 1 |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Open Length | 16 ft 5 in |
| VIN | 4X4CPR71XTD323846 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


