New 2026 Forest River RV Rockwood Mini Lite 2519S Travel Trailer
"Guaranteed, Lowest Prices in California" REAR BUNK ROOM / U SHAPED DINETTE / TWO 200W SOLAR PANEL WITH 1800 W INVERTER/ ACTUAL PRICE IS $41,995!!
View all Rockwood Mini Lite Floorplans
2026 2519S Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 ROCKWOOD 2519S
- SEDONA-STONE INTERIOR
- GREAT EXPECTATIONS PACKAGE
- EXTRA 200W ROOF SOLAR PANEL
- 4 POWER STAB JACKS
- EXTRA MAXXAIR VENTILATION FAN AND VENT COVER
- RIVA SEAL
What Our Customers Are Saying
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Price:
$52,980
You Save: $10,985
Sale Price: $41,995
You Save: $10,985
Sale Price: $41,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 38142
Location: Turlock, CA
Stock# 38142
Stock# 38142
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 2519S Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 25 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Hitch Weight | 660 lbs |
| Dry Weight | 6009 lbs |
| Cargo Capacity | 1651 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 29 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | RV Queen Murphy |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Quick Recovery |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 32" TV |
| Awning Info | 18' Power with Adjustable Rain Dump and LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 467281 |
For more information
Contact Us
Rockwood Mini Lite 2519S Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


