New 2026 Forest River RV Rockwood Mini Lite 2515S Travel Trailer
$2,516 Rebate off of MAP pricing
View all Rockwood Mini Lite Floorplans
2026 2515S Features and Options
SEDONA-CHOCOLATE INTERIOR
GREAT EXPECTATIONS PACKAGE
2 SLIDE TOPPERS
4 POWER STAB JACKS
EXTRA MAXXAIR VENTILATION FAN AND VENT COVER
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Arrowhead Camper Sales. Inc.
Location: Mayfield, KY
Stock# N67586
Location: Mayfield, KY
Stock# N67586
Stock# N67586
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 2515S Specifications
| Sleeps | 3 |
| Slides | 2 |
| Length | 25 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 681 lbs |
| Dry Weight | 5852 lbs |
| Cargo Capacity | 1829 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 58 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Quick Recovery |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 12V TV |
| Awning Info | 19' Power with Adjustable Rain Dump and LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
For more information
Contact Us
Rockwood Mini Lite 2515S Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


