New 2026 Forest River RV Rockwood GEO Pro G20BS Travel Trailer
"Guaranteed, Lowest Prices in California" REAR QUEEN BED SLIDE OUT / L-SHAPED SOFA / TWO 200W SOLAR PANEL / 2 TV !!
View all Rockwood GEO Pro Floorplans
2026 G20BS Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 ROCKWOOD 20BS
- SUNSET SEEKER PACKAGE
- EXTRA 200W ROOF SOLAR PANEL
- SMART LIVING ROOM TV
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Price:
$38,700
You Save: $6,705
Sale Price: $31,995
You Save: $6,705
Sale Price: $31,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 38792
Location: Turlock, CA
Stock# 38792
Stock# 38792
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 G20BS Specifications
| Sleeps | 2 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft 8 in |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Hitch Weight | 535 lbs |
| Dry Weight | 3838 lbs |
| Cargo Capacity | 1159 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 27 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Awning Info | 16' |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 040229 |
For more information
Contact Us
Rockwood GEO Pro G20BS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


