New 2026 Forest River RV Rockwood GEO Pro G20BHT Travel Trailer
"Guaranteed, Lowest Prices in California" BUNK HOUSE / DINETTE MURPHY BED / TWO 200 W SOLAR & 1800W INVERTER !!
View all Rockwood GEO Pro Floorplans
2026 G20BHT Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 ROCKWOOD 20BHT
- SUNSET SEEKER PACKAGE
- EXTRA 200W ROOF SOLAR PANEL
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Price:
$45,032
You Save: $12,037
Sale Price: $32,995
You Save: $12,037
Sale Price: $32,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39283
Location: Turlock, CA
Stock# 39283
Stock# 39283
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 G20BHT Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 1 in |
| Ext Width | 7 ft 8 in |
| Ext Height | 10 ft 1 in |
| Hitch Weight | 650 lbs |
| Dry Weight | 4058 lbs |
| Cargo Capacity | 2592 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 27 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Murphy Bed |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| TV Info | LR TV |
| Awning Info | 16' Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 041386 |
For more information
Contact Us
Rockwood GEO Pro G20BHT Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


