New 2026 Forest River RV Rockwood GEO Pro 17LE Travel Trailer
Check the out the new 17LE floorplan from Geo Pro
2026 17LE Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Bobby Combs RV
Location: Mesa, AZ
Stock# M12171
Location: Mesa, AZ
Stock# M12171
Stock# M12171
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 17LE Specifications
| Length | 20 ft |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 10 ft |
| Hitch Weight | 305 lbs |
| GVWR | 3805 lbs |
| Dry Weight | 2654 lbs |
| Cargo Capacity | 1151 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 27 gals |
| VIN | 5ZT2RSJC5T3039879 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

