New 2026 Forest River RV Puma Tracks 3150TBSS Travel Trailer
$8,535 in options including Theater Seating, Bedroom A/C, Oversized Bunks and more Call 215-822-1345 or come by today
2026 Forest River Puma Tracks Travel Trailer 3150TBSS – Dual Bunkhouse Design with Privacy and Space
Designed for families who value space and privacy, the Puma Tracks 3150TBSS offers two private bunkrooms, dual entry doors, and a functional living area that makes group camping comfortable and convenient.
Key Features
-
Two Private Bunkhouses
-
Dual Entry Doors
-
Walk-Through Bath
-
Theater Seating
-
19' Power Awning
Sleeping Arrangements
-
Two private bunkrooms, each with 45" x 72" bunk beds
-
Individual wardrobes in each bunkroom for storage
-
Private entry door for each bunk area — ideal for older kids or guests
-
Booth dinette provides additional sleeping space
-
Exterior Features
-
19' power awning with LED lighting
-
Slam-latch baggage doors with magnetic catches for secure storage
Construction & Interior Comfort
-
Fully enclosed and heated underbelly
-
Fully laminated roof and rear wall for added durability
-
Roller shades throughout
-
Bedroom A/C (INCLUDED)
FOR MORE INFORMATION AND GREAT BUYING EXPERIENCE PLEASE STOP BY or GIVE US A CALL AT 215-822-1345 OR STOP BY AND LET US SHOW YOU ALL WE HAVE TO OFFER. CAMPERS INN OF PHILA located at 1651 BETHLEHEM PIKE (RT 309), HATFIELD, PA 19440
SALES DEPARTMENT HOURS;
MONDAY thru THURSDAY TIL 6:00 PM
FRIDAY & SATURDAY's TIL 5:00 PM
AFTER HOURS BY APPOINTMENT
CLOSED SUNDAYS
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $23,262
Sale Price: $39,993
Stock# 110574
Interior Color: COGNAC
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 36 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Interior Color | COGNAC |
| Hitch Weight | 880 lbs |
| GVWR | 8743 lbs |
| Dry Weight | 7228 lbs |
| Cargo Capacity | 1477 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 48" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless on demand |
| TV Info | LR TV |
| Awning Info | 19' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 4X4TPXH23TN060962 |
Puma Tracks 3150TBSS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


