New 2026 Forest River RV Puma Tracks 237RK Travel Trailer
Amazing Unit! Must See!
Forest River Puma Tracks Lite travel trailer 237RK highlights:
- Solar
- 12v Fridge
- Rear Kitchen
- Booth Dinette
- 30" x 36" Shower
- RV Queen Bed
Enjoy time at the campground in this rear kitchen travel trailer. You'll find a cooktop and microwave here, along with a pantry and 11-cu. ft. electric refrigerator to keep your food fresh. There is a booth dinette to dine at plus a sofa sleeper slide out for more seating and sleeping space for guests. The walk-thru bath leads to the front master bedroom where you'll enjoy a 60" x 74" RV queen bed and dual bedside wardrobes to keep your things tidy. Outside, more storage space is found in the pass-thru, and there is a 17' power awning with LED lights where you can visit with friends!
Each Puma Tracks travel trailer by Forest River is constructed with a fully enclosed/heated underbelly for added protection against the elements, plus a fully laminated roof and rear wall for durability. The slam latch baggage doors with magnets will make it easier than ever to pack up your camp gear, and the power awning with LED lights will provide shade during the day and inviting ambiance at night. Head inside to enjoy the roller shades, smoked glass kitchen cabinet doors, stainless-steel sink, and LED lights to keep your space well lit. Some of the available options include a bedroom A/C, a Wi-Fi booster, heated holding tanks, and more!
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
You Save: $19,509
Sale Price: $34,995
Stock# TRA261352
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 9 in |
| Hitch Weight | 670 lbs |
| GVWR | 6505 lbs |
| Dry Weight | 4918 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | Electric |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | TANK |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 17' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 4X4TPXZ25TN061352 |
Puma Tracks 237RK Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


