New 2026 Forest River RV Puma Tracks 232UD Travel Trailer
COGNAC INTERIOR DECOR
ADVANTAGE PACKAGE
INTERIOR: 11 CU FT 12V REFRIGERATOR, ROLLER SHADES, USB PORTS,
STAINLESS STEEL KITCHEN SINK, LED INTERIOR AND EXTERIOR LIGHTS,
BALL BEARING DRAWER GUIDES, MICROWAVE, TUB SURROUND W/
SKYLIGHT, POWER VENT-BATHROOM
EXTERIOR: 15K BTU DUCTED AC, TWO TONE EXTERIOR FIBERGLASS, POWER
AWNING W/LED LIGHTS, POWER TONGUE JACK, SLAM LATCH BAGGAGE
DOORS W/MAGNETS, BLACK TANK FLUSH, LADDER BRACKET, 30 AMP
32" TV
POWER STABILIZER JACKS
THEATER SEATS
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $13,300
Sale Price: $31,400
Stock# N61278
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 535 lbs |
| GVWR | 6335 lbs |
| Dry Weight | 4753 lbs |
| Cargo Capacity | 1582 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | Electric |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 24" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 16' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
Puma Tracks 232UD Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


