New 2026 Forest River RV Lost Pines ASPEN Destination Trailer
Forest River Lost Pines destination trailer ASPEN highlights:
- Loft with Bunk Mats
- Front Kitchen
- Spacious Rear Bedroom
- Theater Seat
- Queen Bed Slide Out
Retreat to the location of your choice in this luxury destination trailer! You'll find generous counter space in the front kitchen, along with a refrigerator and pantry, overhead cabinets, and a bar top with chairs that overlooks the living room. A countertop with three chairs is located in front of a window for great views as you enjoy your coffee each morning, and the hide-a-bed sofa plus theater seat give your crew a place to relax together in the evenings. As you head to the back of this unit, you'll find a spacious full bath, a rear bedroom with a queen bed and king bed option, plus a bedroom fireplace and ample storage space. There is even a loft above the bedroom, complete with two bunk mats!
Luxury abounds in the Lost Pines destination trailer by Forest River. Each model features 3" hung wall construction, a rolled fiberglass roof, a thermofoil lined underbelly, and an Azdel gel coat fiberglass exterior wall for added durability. The full-body paint with 4x Clear Coat is sure to turn heads as you travel to your destination, and the LCI Road Armor suspension system will provide a smooth tow. You'll also find dual 40 lb. LP tanks outside, along with a heated full docking station, and MORryde entry steps and Safe-T-Rail. The interior of the Lost Pines is outfitted with luxury vinyl flooring, residential appliances, LED lighting throughout, plus upgraded solid surface countertops and backsplash!
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
You Save: $47,426
Sale Price: $114,999
Stock# 406-26
Interior Color: Woodland
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 44 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Interior Color | Woodland |
| Hitch Weight | 1805 lbs |
| GVWR | 17116 lbs |
| Dry Weight | 15116 lbs |
| Cargo Capacity | 2000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 79 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 17.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Samsung French Door w/Ice Maker |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| LP Tank Capacity | 40 lbs |
| Water Heater Type | Truma On Demand |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 50" Smart LED TV, BR 40" Smart LED TV |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4X4TLPS37T0000094 |
Lost Pines ASPEN Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


