New 2026 Forest River RV Flagstaff Micro Lite 21FBRS Travel Trailer
FREIGHT, PREP, DETAIL AND WALK-THROUGH INCLUDED! ALSO, NATIONAL SHIPPING AVAILABLE!
View all Flagstaff Micro Lite Floorplans
2026 21FBRS Features and Options
NEW 2026 Forest River Flagstaff Micro Lite travel trailer 21FBRS highlights:
- Pass-Through Storage
- RV Queen Bed
- Single Slide W/TOPPER
- SolidStep Entry
- 14' Power Awning with LED Lights
- 4 POWER STAB JACKS
What Our Customers Are Saying
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Recreation USA
Location: Longs-North Myrtle Beach, SC
Stock# 15574
Location: Longs-North Myrtle Beach, SC
Stock# 15574
Stock# 15574
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 21FBRS Specifications
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Hitch Weight | 557 lbs |
| Dry Weight | 4493 lbs |
| Cargo Capacity | 1344 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 29 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Gas/Electric with Quick Recovery |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 32" 12V Smart Entertainment TV |
| Awning Info | 14' Power with Adjustable Rain Dump and LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4X4TFLW26TD465721 |
For more information
Contact Us
Flagstaff Micro Lite 21FBRS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Front Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


