New 2026 Forest River RV Flagstaff Hardside T10LE A-Frames
Coming in April/May 2026! Reserve Today!
Coming in April/May 2026! Reserve Today!
Options included on this unit:
Sport tire
Forest River Flagstaff Hardside A-frame T10LE highlights:
- 54" x 80" Bed
- 12V Refrigerator
- Exterior Storage
- 20 Lb. LP Tank
Say hello to simple camping in this A-frame for three! Once you arrive at the campground, you can unload the exterior storage and fire up the campsite grill. A 12V refrigerator inside will let you store food, and there is a sink to easily clean up. The 33" x 80" dinette provides a place to dine, plus a guest can sleep here at night. And a rear 54" x 80" full-size bed is sure to bring a great night's rest for you!
With any Flagstaff Hardside A-frame camper by Forest River, you will enjoy the hassle-free towing of a tent camper and the exterior of a travel trailer. Each one is built with a durable diamond plate front, a fiberglass laminated roof, and a two tone fiberglass exterior. There are also four stabilizer jacks with sand pads, radial tires with nitrogen, electric brakes, and solar prep on the frame if you want to add solar power. Head inside to enjoy the MaxxAir fan, interior floor lights and LED ceiling lights, plus raised panel cabinet doors.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# 3808
| Sleeps | 3 |
| Length | 14 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft 1 in |
| Hitch Weight | 255 lbs |
| Dry Weight | 1729 lbs |
| Cargo Capacity | 1266 lbs |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Full |
| Refrigerator Type | 12V w/125W Roof Solar Panel |
| LP Tank Capacity | 20 lbs. |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | N/A |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 125 watts |
Flagstaff Hardside T10LE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


