New 2026 Forest River RV Flagstaff E-Pro E20FBS Travel Trailer
View all Flagstaff E-Pro Floorplans
2026 E20FBS Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Price:
$39,215
You Save: $7,220
Sale Price: $31,995
You Save: $7,220
Sale Price: $31,995
Blue Compass RV
Location: Denton TX
Stock# T124730
Location: Denton TX
Stock# T124730
Stock# T124730
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 E20FBS Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft 8 in |
| Ext Height | 10 ft |
| Hitch Weight | 610 lbs |
| Dry Weight | 4233 lbs |
| Cargo Capacity | 1262 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 27 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12 |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Quick Recovery Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR 32" 12V TV |
| Awning Info | 15' Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 5ZT2FSKC4T3038987 |
For more information
Contact Us
Flagstaff E-Pro E20FBS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


