New 2026 Forest River RV Flagstaff E-Pro E15LE Travel Trailer
View all Flagstaff E-Pro Floorplans
2026 E15LE Features and Options
The E-Pro 15LE is a lightweight, affordable camper built without sacrificing the quality Flagstaff is known for. It features a rear U-shaped dinette that converts to a king-sized bed, a compact wet bath and smart storage. The floorplan maximizes comfort in a small footprint. Constructed with 6-sided aluminum framing and vacuum bonded walls and roof, the 15LE delivers high-quality materials in an affordable package.
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Sale Price:
$21,995
Apache Camping Center
Location: Kitsap, WA
Stock# ACCK41456
Location: Kitsap, WA
Stock# ACCK41456
Stock# ACCK41456
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 E15LE Specifications
| Length | 15 ft 7 in |
| Hitch Weight | 320 lbs |
| Dry Weight | 2329 lbs |
| Cargo Capacity | 1491 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 15 gals |
| Black Water Capacity | 12 gals |
| VIN | 5ZT2FSEC5T3041456 |
For more information
Contact Us
Flagstaff E-Pro E15LE Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

