New 2026 Forest River RV EVO 266BHLE Travel Trailer
Forest River EVO travel trailer 266BHLE highlights:
- Front Private Bedroom
- Kitchen Pantry
- Full Bath
- 12' Awning
- Custom King Bed
Camping is made easy in this travel trailer with more sleeping space and lots of comforts! The kids or your guests will enjoy the double-size bunks in the back, along with the full bath close by for easy nighttime use. You'll have the front private bedroom with a king bed all to yourselves, and there are dual bedroom wardrobes to keep your space neat and clean. Everyone can meet in the combined kitchen and living room to relax on the super U-lounge with a removable table while the chef of your group makes breakfast on the two-burner cooktop. There is also a microwave oven for quick meals, plus a pantry refrigerator for food storage!
Style and function go hand-in-hand with the EVO travel trailers by Forest River. Like with all Forest River products, each unit is built with durable construction materials, providing years of use and countless memories. The eye-catching interiors and attention to detail are what set the EVO apart from the rest. Each model includes full bath and kitchen amenities, cozy seating and sleeping spaces, plus plenty of storage for your personal belongings, camp gear, food and more! There are a variety of floorplans to choose from, ensuring you'll find the EVO that fits your needs best!
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
You Save: $14,334
Sale Price: $25,995
Stock# EV375
| Sleeps | 8 |
| Length | 26 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Hitch Weight | 550 lbs |
| GVWR | 7550 lbs |
| Dry Weight | 4853 lbs |
| Cargo Capacity | 2698 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Custom King |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 12' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4X4TSJC26TT001936 |
EVO 266BHLE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


