New 2026 Forest River RV Cherokee Wolf Pup Black Label 17JWBL Travel Trailer
2026 17JWBL Features and Options
Pack up the family and head for the great outdoors in this 2026 Forest River Cherokee Wolf Pup camper. Loaded with features like a power tongue jack, power awning with LED lights, frameless windows. Enjoy the huge U-Shaped dinette that doubles as a sleep space. Double wide bunks provide even more room.
Receive a complimentary year of RV Complete with your camper purchase.
What Our Customers Are Saying
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Blue Compass RV
Location: Wheat Ridge CO
Stock# T130412
Location: Wheat Ridge CO
Stock# T130412
Stock# T130412
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 17JWBL Specifications
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| GVWR | 5702 lbs |
| Cargo Capacity | 1528 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | 14 |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 13500 btu |
| VIN | 5ZT2CKFC9TY040059 |
For more information
Contact Us
Cherokee Wolf Pup Black Label 17JWBL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


